Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku

Bilişim Hukuku

TKS Hukuk, e-ticaret, kişisel verilerin korunması, siber suçlar gibi konular da bilişim hukuku alanında müvekkillerine hizmet vermektedir.

Siz değerli müvekkillerimize bilişim hukuku alanında verdiğimiz başlıca hizmetlerimiz:

  • İnternet bankacılığı kullanılarak işlenen suçlar
  • Web sitelerinize, sosyal medya hesaplarınıza girilerek müdahale edilmesi, yok edilmesi, değiştirilmesine dayalı uğranılan zararın tazmini amacıyla hukuk ve caza dosyalarının takibi
  • E-Ticaret mevzuatı kapsamında müvekkillerine hukuki danışmanlık hizmeti sunmak
  • Kişisel verilerin korunması mevzuatı çerçevesinde kişisel verilerin işlenmesi ve korunmasına yönelik hukuki danışmanlık hizmeti sunmak
  • Kişisel verilerin işlenmesi, korunması ve siber saldırı hallerinde müvekkillerine hukuki destek sağlama
  • Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında hak ve menfaat sahiplerinin bilişim hukuku alanında uğranılan zararların tazmini amacıyla hukuk ve caza dosyalarının takibi

Neden Bilişim Hukuku Avukatı ile Çalışmalıyım?

Bilişim hukuku, aslında birçok farklı alanda ki yasal düzenlemelere hakim olmayı gerektiren bir hukuk dalıdır. Bilişim Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu gibi birçok yasal düzenlemelerin bütününden oluşur. Burada belirtmediğimiz her durum ve olaya göre değerlendirilmesi gerekebilecek özel düzenlemeler de bilişim hukuku kapsamında yer alabilir. Bu nedenle alanında uzman bilişim hukuku avukatından destek almanız önemle tavsiye edilir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanun Kapsamında Bilişim Hukuku Avukatı

Bilişim hukuku avukatı, müvekkillerine ihtiyaç duyulan alanda danışmanlık hizmeti vererek oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçer. Kişisel verilerin işlenmesi ve korunması mevzuat hükümlerine bağlanmıştır. İlgili yasal düzenlemelere aykırılık halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından idari para cezaları uygulanmaktadır. Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından uygulanacak cezai yaptırımlarla karşılaşmamak için alanında uzman bilişim hukuku avukatından hukuki destek almanız önemle tavsiye edilir.

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Kapsamında Bilişim Hukuku Avukatı

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında şirketlerin e-ticaret faaliyetlerinde yükümlü olduğu sorumluluklar düzenlenmiştir. Bu sorumlulukların ihmal ve ihlal edilmesi halinde cezai yaptırımlarla karşılaşmamak için alanında uzman bilişim hukuku avukatından hukuki destek almanız önemle tavsiye edilir.

Bilişim Hukuku avukatı, müvekkillerinin ileride karşılaşabileceği uyuşmazlıkları ve yaptırımları öngörerek müvekkillerini hukuki olarak koruma altına alır. 

Bilişim Suçları Avukatı

Türk Ceza Kanunu ve sair yasal mevzuatlarda düzenlenen birçok bilişim suçu vardır. Bazı suçların bilişim sistemleri kullanılarak işlenmesi halinde daha ağır bir ceza öngörülmüş, yani suçun bilişim sistemleri kullanılarak işlenmesi hali suçun nitelikli hali olarak sayılmıştır. Bilişim suçları kapsamında açılan soruşturma veya ceza davalarında müvekkillerimizin yanında yer alarak gereken tüm hukuki desteği sunmaktayız.

Bilişim Avukatı Ücretleri

Avukatlık ücretleri verilecek hizmetlere göre değişkenlik göstermektedir. Her avukat Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi ’den az olmamak üzere hizmet bedelini serbestçe belirleyebilir.

Av. Tuğba KOPUZ ŞAHİN, Bilişim Hukuku alanında tecrübe ve birikimi ile müvekkillerinin yanındadır.

 

Hızlı Görüş Al
Merhaba, ön görüşme randevusu için tıklayınız.